WYPRAWA ORGANIZACYJNA NA BAŁKANY

[av_section min_height=’custom’ min_height_px=’300px’ padding=’no-padding’ shadow=’no-shadow’ bottom_border=’no-border-styling’ id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=’http://positiveways.pl/wp-content/uploads/2016/03/h1.jpg’ attachment=’3531′ attachment_size=’full’ attach=’parallax’ position=’top center’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”][/av_section]

[av_section min_height=” min_height_px=’500px’ padding=’default’ shadow=’no-shadow’ bottom_border=’no-border-styling’ scroll_down=” id=” color=’main_color’ custom_bg=” src=” attach=’scroll’ position=’top left’ repeat=’no-repeat’ video=” video_ratio=’16:9′ video_mobile_disabled=” overlay_enable=” overlay_opacity=’0.5′ overlay_color=” overlay_pattern=” overlay_custom_pattern=”]
[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” custom_margin=” margin=’0px’ padding=’0px’ border=” border_color=” radius=’0px’ background_color=” src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ animation=”]

[av_textblock size=’17’ font_color=” color=”]
Pełni nadziei wybraliśmy się w drugi dzień stycznia na drugą już wyprawę organizacyjną na Bałkany. Naszym celem było objechanie całej trasy turystycznym tempem. Skupiliśmy się głównie na weryfikacji standardu hoteli, w których będziemy gośćmi podczas czerwcowej eskapady.

Ważnym elementem podróży było też sprawdzenie jakości dróg. Najbardziej obawialiśmy się odcinka od Sarajewa do granicy z Chorwacją, gdyż wcześniej żaden z nas nie przejechał tej drogi. Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu ten odcinek okazał się być idealny dla super samochodów.

Mieliśmy po drodze kilka kontroli policyjnych, na Chorwacji mandat kredytowany (bankomatu na horyzoncie brak, euro nie pożądają i o terminalu płatniczym też możemy zapomnieć), natomiast w Bośni i Hercegowinie korupcja kwitnie. 10 euro za znaczne przekroczenie prędkości bezpośrednio do ręki policjanta kończy się uśmiechem na jego twarzy oraz poinformowaniem kierowcy ?gdzie jeszcze stoją?.

Pogoda dopisała, prawie bezchmurne niebo, 15 stopni na plusie i wszechobecne słońce. Dzwoniąc do Polski słyszeliśmy w słuchawce opowieści o śniegu i ujemnej temperaturze? no ale sorry, taki mamy klimat.

Podczas naszej wizyty w Sarajewie, wpadł nam do głowy ciekawy pomysł. Mimo, iż jechaliśmy cały dzień, późno w nocy zagłębiliśmy się w historię najnowszą tego ciekawego miasta, która bardzo nas poruszyła. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś nietypowego podczas trwania eventu. Nie zdradzimy szczegółów, jak się uda to zobaczycie to na filmie.

Drugi ciekawy temat to żyjący tam ludzie, którzy są bardzo otwarci, przyjaźni oraz krótko mówiąc wyluzowani. W męskie oczy rzuca się uroda bałkańskich dziewczyn.

Wracając do infrastruktury drogowej, dużym plusem tamtejszych szos jest bardzo mały ruch. W Chorwacji tiry pojawiają się na drogach zupełnie tak często jak super samochody. Kończąc przejazd techniczny zahaczyliśmy o Budapeszt. W czerwcu spędzimy tam 2 dni i będzie się działo. Zdradzimy, że event zakończymy huczną imprezą w klubie Bed Beach znanym z pierwszej wyprawy Positive Ways.

Nasza ekipa filmowa obiecuje filmowe arcydzieło, więc każdy z naszych sympatyków będzie mógł zobaczyć jak to było na Bałkanach. Zdjęcia z wyjazdu technicznego nie oddają w pełni tego klimatu, pamiętajcie jednak, że były robione początkiem stycznia.

Pozytywnych dróg na co dzień! Cześć!
Krzysiek.
[/av_textblock]

[/av_one_full]
[/av_section]

[av_masonry_gallery ids=’3302,3303,3304,3305,3306,3307,3308,3309,3310,3311,3312,3313,3314,3315,3316,3317,3318,3319,3320,3321,3322,3323,3324,3325,3326′ items=’-1′ columns=’4′ paginate=’pagination’ size=’fixed masonry’ gap=’1px’ overlay_fx=’active’ caption_elements=’none’ caption_display=’always’ container_links=’active’ id=”]

Comments

comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *