Zapraszamy na Positive Ways Red Hat 2018! W tym roku naszą przygodę rozpoczynamy w Nowym Sączu, a konkretnie nad Jeziorem Rożnowskim, w urokliwym i wielokrotnie nagradzanym, pięciogwiazdkowym Hotelu Heron. Natomiast dwudniowy finał imprezy będzie miał miejsce nad lazurowym wybrzeżem min. w Monte Carlo i Cannes. Trasa Red Hat 2018 przebiegnie przez 8 krajów: Polskę, Słowację, Węgry, Austrię, Włochy, Szwajcarię, Monaco oraz Francję. Łącznie pokonamy 2200 km w 8 dni. Najlbliższy Positive Ways będzie inny niż wszystkie dotychczasowe, przekonacie się o tym już podczas startu otwartego, który będzie miał miejsce 17 czerwca z płyty rynku w Nowym Sączu. Na starcie imprezy będą obecne wyjątkowe osobistości, a dla widzów przygotowane nie lada atrakcje!

Uproszczony plan wyjazdu:

Dzień Pierwszy 16.06 Sobota 

W godzinach popołudniowych spotykamy się w hotelu Heron. Technicy przygotują samochody do wyprawy. Zostaną umyte, a także oklejone w charakterystyczne herby i loga. W tym czasie uczestnicy będą mogli wzajemnie się poznać. O godzinie 19 rozpocznie się uroczysta kolacja, a chwilę po niej odbędzie się Briefing, na którym dowiemy się wszystkiego na temat poszczególnych dni wyprawy oraz poznamy zasady bezpieczeństwa, a także regulamin wyjazdu. Zostaną również rozdane road booki oraz sprzęt komunikacyjny. Podczas pobytu w hotelu, cała strefa relaksu i spa oraz klub muzyczny, będą dostępne tylko dla uczestników Positive Ways.

Dzień Drugi 17.06 Niedziela. Do pokonania 400 km.

O 10:00 wyruszymy do Nowego Sącza na płytę rynku, gdzie odbędzie się wystrzałowy start wyprawy, z udziałem gości oraz widzów. Następnie udamy się w kierunku Budapesztu, z przerwą na Słowacji, na świetnego Steak-a. Wieczorem dotrzemy do stolicy Węgier, gdzie po odświeżeniu w hotelu udamy się na klimatyczny rejs po Dunaju, podczas którego zjemy wyśmienitą kolację słuchając muzyki relaksacyjnej na żywo.

Dzień Trzeci 18.06 Poniedziałek. Do pokonania 600 km.

Najdłuższy dzienny odcinek wyprawy. Trasa górskimi autostradami w kierunku Großglockner-Hochalpenstraße. Późnym popołudniem dotrzemy do hotelu Weissenseerhof, który jest położony w południowej Austrii, nad kryształowo czystym jeziorem Weissensee. Słynie ono z nieskazitelnej wody, która jest zdatna do picia. Wokół naszego noclegu rozciągają się ogromne połacie lasów oraz góry. Dla chętnych i odważnych możliwe jest nurkowanie w tym wyjątkowym zbiorniku wodnym.

Dzień Czwarty 19.06 Wtorek. Do pokonania 400 km.

Zaczyna się to co dla Positive Ways najważniejsze – samochody, drogi i ludzie, dla których to połączenie jest wręcz sposobem na życie. Po śniadaniu ruszamy na najlepszą trasę Wysokich Taurów, drogę na której widok dosłownie opada szczęka – Großglockner-Hochalpenstraße. Po obiedzie w Innsbrucku udamy się na pierwszą z pięciu spektakularnych przełęczy tegorocznego wyjazdu – Fluelapass, zlokalizowaną w Alpach Retyckich, na wysokości 2400 m n.p.m. Tego dnia nocujemy w wypasionym hotelu w Davos, w Szwajcarii.

Dzień Piąty 20.06 Środa. Do pokonania 200 km.

Dzień alpejskich przełęczy! Zaliczymy ich aż cztery, każda z nich ma coś czego nie ma inna. Zatem kolejno: Klausenpass > Susten Pass > Furkapass > Przełęcz Świętego Bernarda. Następnie całą ekipą zatrzymamy się na tamie Verzasca, na którą dzięki uzyskaniu specjalnego pozwolenia od władz będziemy mogli wjechać naszymi samochodami. Na codzień jest to niemożliwe. Tama stała się słynna po premierze filmu Goldeneye. Kaskader, wcielający się w rolę Jamesa Bonda oddał na planie filmowym pierwszy w historii istnienia zapory skok na bungee. Chętni z naszej ekipy mogą powtórzyć ten wyczyn. Ten piękny dzień przepełniony wielkimi emocjami i niecodziennymi widokami zakończymy nad jeziorem Lugano, gdzie spędzimy noc w przepięknych apartamentach. Kolejny dzień to już zupełnie inne emocje!

Dzień Szósty 21.06 Czwartek. Do pokonania 290 km.

Po śniadaniu udamy się prosto na tor wyścigowy Autodromo Riccardo Paletti znany bardziej jako Varano. Jest to bardzo techniczny lecz bezpieczny tor. Pod okiem instruktora będziemy szlifować swoje umiejętności na profesjonalnym obiekcie. Każdy z uczestników sprawdzi czy doświadczenia, które zdobył na górskich przełęczach przełożą się na szybkie pokonywanie zakrętów na torze. Po przygodach na Varano, kierujemy się prosto nad Morze Śródziemne, gdzie odetchniemy trochę od samochodów i zapachu benzyny. Ku uciesze podniebienia zakosztujemy nadmorskich przysmaków spędzając noc nad samą wodą.

Dzień Siódmy 22.06 Piątek. Do pokonania 200 km.

Nadmorską drogą udamy się do Nicei, gdzie usytuowany jest nasz hotel, w którym spędzimy dwie noce. Po zakwaterowaniu wybierzemy się na kolejną klimatyczną kolację, po której kawalkadą naszych sportowych maszyn pojeździmy po stolicy Monaco. Późnym wieczorem odstawiamy samochody i udamy się na piątkową, wspólną imprezę.

Dzień Ósmy 23.06 Sobota.

Cały dzień jest wolny i do dyspozycji każdego z uczestników. Dla chętnych przygotowaliśmy lot helikopterem nad Monte Carlo i lazurowym wybrzeżem, jetski między jachtami wartymi dziesiątki milionów dolarów, a także flyboard. Odwiedzimy także butik Bugatti, jak również inne ciekawe miejscówki w Monte Carlo. Wieczorem odbędzie się uroczysta kolacja pożegnalna, po której udamy się na imprezę kończącą naszą europejską przygodę.

Koszt wyprawy dla jednej załogi składającej się z dwóch osób i samochodu to 2340 Euro. W cenie mamy zapewnione:
– Noclegi w wyselekcjonowanych hotelach cztero bądź pięcio gwiazdkowych.
– Jazdy na torze Autodromo Riccardo Paletti, który na czas naszych przejazdów będzie dostępny wyłącznie dla uczestników Positive Ways.
– Codzienne śniadania.
– Uroczysta kolacja na start i zakończenie imprezy.
– Parkingi strzeżone w miejscach noclegowych.
– Ekipę Foto-video.
– Płytę Blu Ray z filmem z wyprawy.
– Samochód techniczny wraz z ekipą.
– Przewóz bagażów każdego z uczestników samochodem technicznym.
– Sprzęt radiowy do komunikacji.
– Road Book z wszelkimi atrakcjami i punktami odwiedzanych miejsc.
– Tradycyjne naklejki i herby na samochody.

Imię i Nazwisko*

Kod pocztowy*

Miejscowość*

Ulica*

Nr domu*

Telefon*

Model auta*

Moc auta*

Adres email*

Zdjęcia auta

* Pola wymagane