W tym roku nasza przygode rozpoczynamy w Nowym Saczu, a konkretnie nieopodal Jeziora Roznowskiego, w urokliwym i wielokrotnie nagradzanym, pieciogwiazdkowym Hotelu Heron. Natomiast dwudniowy finał imprezy bedzie miał miejsce nad lazurowym wybrzezem min. w Monte Carlo i Cannes. Trasa Red Hat 2018 przebiegnie przez 8 krajów: Polske, Słowacje, Wegry, Austrie, Włochy, Szwajcarie, Monaco oraz Francje. Łacznie pokonamy 2200 km w 8 dni. Najlblizszy Positive Ways bedzie inny niz wszystkie dotychczasowe. Przekonasz sie o tym juz podczas startu otwartego, który bedzie miał miejsce 17 czerwca z płyty rynku w Nowym Saczu.

Uproszczony plan wyjazdu:

Dzień Pierwszy 16.06 Sobota 

W godzinach popołudniowych spotykamy sie w hotelu Heron. Technicy przygotuja samochody do wyprawy. Zostana umyte, a takze oklejone w charakterystyczne herby i loga. W tym czasie uczestnicy beda mogli wzajemnie sie poznac. O godzinie 19 rozpocznie sie uroczysta kolacja, a chwile po niej odbedzie sie Briefing, na którym dowiemy sie wszystkiego na temat poszczególnych dni wyprawy oraz poznamy zasady bezpieczenstwa, a takze regulamin wyjazdu. Zostana równiez rozdane road booki oraz sprzet komunikacyjny. Podczas pobytu w hotelu, cała strefa relaksu i spa oraz klub muzyczny, beda dostepne tylko dla uczestników Positive Ways.

Dzień Drugi 17.06 Niedziela. Do pokonania 400 km.

O 10:00 wyruszymy do Nowego Sacza na płyte rynku, gdzie odbedzie sie wystrzałowy start wyprawy, z udziałem gosci oraz widzów. Nastepnie udamy sie w kierunku Budapesztu, z przerwa na Słowacji, na swietnego Steak-a. Wieczorem dotrzemy do stolicy Wegier, gdzie po odswiezeniu w hotelu udamy sie na klimatyczny rejs po Dunaju, podczas którego zjemy wysmienita kolacje, słuchajac muzyki relaksacyjnej na zywo.

Dzień Trzeci 18.06 Poniedziałek. Do pokonania 600 km.

Najdłuzszy dzienny odcinek wyprawy. Trasa górskimi autostradami w kierunku Großglockner-Hochalpenstraße. Póznym popołudniem  otrzemy do hotelu Weissenseerhof, który jest połozony w południowej Austrii, nad kryształowo czystym jeziorem Weissensee. Słynie ono z nieskazitelnej wody, która jest zdatna do picia. Wokół naszego noclegu rozciagaja sie ogromne połacie lasów oraz góry. Dla chetnych i  dwaznych mozliwe jest nurkowanie w tym wyjatkowym zbiorniku wodnym.

Dzień Czwarty 19.06 Wtorek. Do pokonania 400 km.

Zaczyna sie to co w Positive Ways najwazniejsze – samochody, drogi i ludzie, dla których to połaczenie jest wrecz sposobem na zycie. Po  niadaniu ruszamy na najlepsza trase Wysokich Taurów, droge na której widok dosłownie opada szczeka – Großglockner-Hochalpenstraße. Po obiedzie w Innsbrucku udamy sie na pierwsza z pieciu spektakularnych przełeczy tegorocznego wyjazdu ? Fluelapass, zlokalizowana w Alpach Retyckich, na wysokosci 2400 m n.p.m. Tego dnia nocujemy w wypasionym hotelu w Davos, w Szwajcarii.

Dzień Piąty 20.06 Środa. Do pokonania 200 km.

Dzien alpejskich przełeczy! Zaliczymy ich az cztery, każda z nich ma coś czego nie ma inna. Zatem kolejno: Klausenpass > Susten Pass > Furkapass > Przełecz Swietego Bernarda. Nastepnie cała ekipa zatrzymamy sie na tamie Verzasca, na która dzieki uzyskaniu specjalnego pozwolenia od władz bedziemy mogli wjechac naszymi samochodami. Na codzien jest to niemozliwe. Tama stała sie słynna po premierze filmu Goldeneye. Kaskader, wcielajacy sie w role Jamesa Bonda oddał na planie filmowym pierwszy w historii istnienia zapory skok na bungee. Chetni z naszej ekipy moga powtórzyc ten wyczyn. Ten piekny dzien przepełniony wielkimi emocjami i niecodziennymi widokami zakonczymy nad jeziorem Lugano, gdzie spedzimy noc w przepieknych apartamentach. Kolejny dzien to juz zupełnie inne emocje!

Dzień Szósty 21.06 Czwartek. Do pokonania 290 km.

Po sniadaniu udamy sie prosto na tor wyscigowy Autodromo Riccardo Paletti znany bardziej jako Varano. Jest to bardzo techniczny, lecz bezpieczny tor. Pod okiem instruktora bedziemy szlifowac swoje umiejetnosci na profesjonalnym obiekcie. Kazdy z uczestników sprawdzi czy doswiadczenia, które zdobył na górskich przełeczach przełoza sie na szybkie pokonywanie zakretów na torze. Po przygodach na Varano,  ierujemy sie prosto nad Morze Sródziemne, gdzie odetchniemy troche od samochodów i zapachu benzyny. Ku uciesze podniebienia zakosztujemy nadmorskich przysmaków spedzajac noc nad sama woda.

Dzień Siódmy 22.06 Piątek. Do pokonania 200 km.

Nadmorska droga udamy sie do Nicei, gdzie usytuowany jest nasz hotel, w którym spedzimy dwie noce. Po zakwaterowaniu wybierzemy sie na kolejna klimatyczna kolacje, po której kawalkada naszych sportowych maszyn pojezdzimy po stolicy Monaco. Póznym wieczorem odstawiamy samochody i udamy sie na piatkowa, wspólna impreze.

Dzień Ósmy 23.06 Sobota.

Cały dzien jest wolny i do dyspozycji kazdego z uczestników. Dla chetnych przygotowalismy lot helikopterem nad Monte Carlo i lazurowym wybrzezem, jetski miedzy jachtami wartymi dziesiatki milionów dolarów, a takze flyboard. Odwiedzimy takze butik Bugatti, jak równiez inne ciekawe miejscówki w Monte Carlo. Wieczorem odbedzie sie uroczysta kolacja pozegnalna, po której udamy sie na impreze konczaca nasza europejska przygode.

Koszt wyprawy dla jednej załogi składającej się z dwóch osób i samochodu to 2340 Euro. W cenie zapewniamy:
– Noclegi w wyselekcjonowanych hotelach cztero badz pieciogwiazdkowych.
– Jazdy na torze Autodromo Riccardo Paletti, który na czas naszych przejazdów bedzie
dostepny wyłacznie dla uczestników Positive Ways.
– Codzienne sniadania.
– Uroczysta kolacja na start i zakonczenie imprezy.
– Kolacja połaczona z rejsem w Budapeszcie.
– Parkingi strzezone w miejscach noclegowych.
– Czteroosobowa ekipe Foto-video.
– Płyte Blu Ray z filmem z wyprawy.
– Samochód techniczny wraz z ekipa.
– Przewóz bagazów kazdego z uczestników samochodem technicznym.
– Sprzet radiowy do komunikacji.
– Road Book z wszelkimi atrakcjami i punktami odwiedzanych miejsc.
– Tradycyjne naklejki i herby na samochody.

Imię i Nazwisko*

Kod pocztowy*

Miejscowość*

Ulica*

Nr domu*

Telefon*

Model auta*

Moc auta*

Adres email*

Zdjęcia auta

* Pola wymagane

Ten post dostępny jest także w języku: angielski