n

t

Zapraszamy na Positive Ways Pirenees 2017! Pierwszy tegoroczny wyjazd zaczniemy w północnej Hiszpanii a konkretniej w Kraju Basków. Trasa szalonej wycieczki wiedzie przez Nawarre, urokliwe Pireneje, Aragonie wprost do Katalonii, gdzie na plażach Costa Brava zakończymy Hiszpańską przygodę. Do słonecznej Espanii dotrzemy samolotem, natomiast nasze samochody wyjadą specjalnie przygotowanym transportem 2 dni wcześniej. Na Pyrenees 2017 przewidziany jest limit na 18 sportowych maszyn.

Uproszczony plan wyjazdu:

Dzień 1 – 09.06, Piątek.

Kraków – Bilbao. Ze względu na fakt, że uczestnicy startują do Hiszpanii z różnych lotnisk, spotykamy się już w Bilbao, gdzie wspólnie zjemy kolację i udamy się na odpoczynek.

Dzień 2 – 10.06, Sobota.

Bilbao – San Sebastian. Drugi dzień naszej hiszpańskiej wyprawy to celebracja uroków natury północnej części Kraju Basków. Opuszczając nasz przepiękny hotel którym jest XVII-wieczny pałac URGOITI, Positive Ways Pyrenees 2017 uda się do San Juan de Gaztelugatxe – ta mała wysepka połączona z lądem ma w sobie swego rodzaju magnes. Przebycie 237 kamiennych stopni krętej i stromej drogi sprawia, że przynajmniej jeszcze raz w życiu chce się ją pokonać. Zawitamy także w Mundace z niesamowitym punktem widokowym jakim jest Ermita de Santa Catalina. Historyczne budynki, morska bryza – czego chcieć więcej. Odrywając się nieco od wybrzeża gościć będziemy w mieście uznanym za najstarszą stolicę Kraju Basków jakim jest Guernica. Playa de Laida oraz Playa de Laga zachęcą nas do morskich kąpieli, a liczące zaledwie 402 mieszkańców Elantxobe zachwyci swoim urokiem. Zanim zagościmy w kolejnym nietuzinkowym hotelu, położonym nad samą zatoką Bahia De La Concha, odprężymy się nieco przy lampce wina w najlepszej północnej winiarni Bodega Katxina Txakolina, otoczonej zielenią winorośli, drzew i krzewów. Po trudach dnia nasza ekipa będzie mogła odpocząć w położonym nad samym Morzem Celtyckim MERCURE MONTE IGUELDO, w którym zagościmy na dwie noce. Na tym nasz dzień się jednak nie kończy. Po regeneracji sił udamy się na szaloną imprezę do klubu BATAPLAN usytuowanego tuż przy plaży, gdzie będziemy bawić się aż do białego rana.

Dzień 3-11.06, Niedziela.

Dzień trzeci to relaks w czystej postaci. Po szaleństwach dnia poprzedniego nieco podładujemy akumulatory relaksując się na różne sposoby. Odkryjemy tajniki Baskijskiej kuchni na jednej z gór San Sebastian – Monte Igueldo, która obfituje w urokliwe restauracje. Poleniuchujemy również na plaży la Concha ulokowanej w samym centrum zatoki Bahia de La Concha. Po południu udamy się malowniczą górską drogą na kolację do Francji, a konkretniej do światowej sławy winiarni Château La France. Po wszystkim o zachodzie słońca udamy się drogę powrotną tym razem wybrzeżem.

Dzień 4 – 12.06, Poniedziałek.

Dzień czwarty obfitował będzie w nieco inne krajobrazy niż te, do których zdążyliśmy się już przyzwyczaić w pierwszych dniach wyprawy. Wyruszając do naszego kolejnego celu jakim jest Pampeluna, nasza ekipa uda się w region Rioja, gdzie rozegramy partyjkę golfa. W tym czasie można również skorzystać z niebanalnego i bogatego SPA, które będzie do naszej dyspozycji również w godzinach wieczornych. Po obiedzie ruszymy na Tor Circuito de Navarra, gdzie podczas kilkugodzinnej sesji treningowej przygotujemy się na odcinek górski, który pokonamy dnia kolejnego.

Dzień 5 – 13.06, Wtorek.

Piąty dzień to zdecydowanie najbardziej samochodowy dzień wyprawy. Ruszymy na 180 kilometrową Pirenejską krętą trasę. Widoki ciężko opisać słowami – to po prostu trzeba zobaczyć. Pozostaniemy w klimacie górskim, aż do końca dnia, ponieważ nasz kolejny hotel ma niebiańską lokalizację. Widoki z pokoi pozwolą nam jeszcze dłużej cieszyć się tym co w górach najpiękniejsze. Niespodzianką dla naszych uczestników będzie z pewnością  fakt, iż właściciel  górskiego kompleksu zaprosił nas do swojej prywatnej posesji, gdzie będziemy mogli nie tylko dobrze zjeść, ale również nacieszyć oczy jego prywatną kolekcją samochodów i motocykli pamiętających jeszcze ubiegłe stulecie. Późnym wieczorem odwiedzimy jeszcze jedno ciekawe miejsce, lecz to już niespodzianka przygotowana tylko dla uczestników czerwcowej eskapady.

This slideshow requires JavaScript.

Dzień 6 – 14.06, Środa.

Do pokonania mamy kolejny, lecz krótszy odcinek górski, który poprowadzi nas wprost do kolorowej Tarragony, w której oderwiemy się trochę od rzeczywistości. Punktem docelowym będzie nie dawno otwarty kompleks  Ferrari Land oraz Park Aventura, których niezliczone atrakcje pochłoną resztę dnia. Późnym popołudniem udamy się w 40 minutową podróż do Barcelony. Po zakwaterowaniu się w 5 gwiazdkowym Hotelu udamy się na wspólną kolację, w bardzo ciekawe miejsce, gdzie podniebienia naszych gości zaznają nowych egzotycznych smaków.

Dzień 7- 15.06, Czwartek.

Dzień siódmy damy się poznać Barcelonie z nieco innej strony, zwiedzając między innymi kolorowy Park Quell – duży ogród z elementami architektonicznymi, otoczony murem z kamieni o nieregularnym kształcie, który przeniesie nas w inny, zwariowany świat architekta Antonio Gaudíego, który na życzenie swojego przyjaciela Eusebi Güella, przemysłowca barcelońskiego, zauroczonego angielskimi ?miastami-ogrodami? ? przedsięwzięcie sfinansował. Czasu tak mało a tyle jeszcze przed nami. Udajemy się więc w podróż po Katalonii, której celem będzie kurort Lloret de Mar, słynące ze świetnej infrastruktury turystycznej i imprez do białego rana ( jednych z najlepszych w Europie ). Lokując się w pięcio gwiazdkowym hotelu GRAN HOTEL MONTERREY, zaczniemy przygotowania do ostatniej imprezy tego wyjazdu. Udamy się do klubu DISCO TROPICS. Według miejscowych to najlepszy klub w mieście, które nigdy nie chodzi spać.

Dzień 8 – 16.06, Piątek.

Lloret de Mar – Barcelona. Dostarczamy samochody na wskazany parking, udajemy się na lotnisko, z którego wylecimy do Ojczyzny.

Transport samochodów Polska – Hiszpania – Polska.

Samochody zostaną przetransportowane z Polski do Hiszpanii specjalnie do tego przygotowanym transportem typu Lohr. Naczepy zestawów są przystosowane do przewozów niskich sportowych samochodów. Dzięki zatrudnieniu czterech doświadczonych kierowców, konwój nie będzie miał postojów nawet na tankowanie. Takie rozwiązanie pozwoli na szybkie i bezpieczne dostarczenie naszych cennych pojazdów do celu. Transport będzie ubezpieczony na pełną kwotę jego wartości.

Lot uczestników Kraków – Bilbao, Barcelona – Polska.

W cenie wyjazdu nie jest uwzględniony lot, ponieważ z doświadczenia zakładamy, że uczestnicy będą zgłaszali się w różnych terminach. Ceny biletów zmieniają się z dnia na dzień. Kolejną ważną kwestią jest to, na jakie lotnisko dany uczestnik chce wrócić. Nie ma sensu by dajmy na to osoby z pomorza lądowały w Krakowie. Część zainteresowanych uczestników planuje wrócić do kraju na kołach zahaczając min. o Monaco. Ceny biletów lotniczych w jedną stronę zaczynają się od 160 Euro.
W dniu startu jest przewidziany lot o godzinie 18:30. 

Koszt wyprawy dla jednej załogi składającej się z dwóch osób i samochodu to 2320 Euro. W cenie mamy zapewnione:

– Noclegi w wyselekcjonowanych hotelach cztero bądź pięcio gwiazdkowych.
– Śniadania oraz regionalne, wymyślne obiadokolacje każdego dnia wyprawy.
– Parkingi strzeżone w miejscach noclegowych.
– Jazdy na torze Circuito de Nevarra, który na czas naszych przejazdów będzie dostępny wyłącznie dla uczestników Positive Ways.
– Ekipę Foto – Video.
– Pamiątkowy album, gadżety oraz płyty z pełnometrażowym filmem z wyprawy.
– Sprzęt radiowy do komunikacji.
– Road Book z wszelkimi atrakcjami i punktami odwiedzanych miejsc.
– Ekipę techniczną.
– Tradycyjne naklejki i herby na samochody.

Cena transportu samochodu z Mazowsza do Bilbao oraz po zakończonym evencie, z Bilbao do Polski to 920 Euro wraz z pełnym ubezpieczeniem. Oczywiście jest możliwość dostarczenia samochodu do Hiszpanii we własnym zakresie.

Imię i Nazwisko*

Kod pocztowy*

Miejscowość*

Ulica*

Nr domu*

Telefon*

Model auta*

Moc auta*

Adres email*

Zdjęcia auta

* Pola wymagane